Lütfen Bekleyiniz
CS-Cart Türkiye  
    [ 0 ] Sepeti Göster Üye girişi Hesap aç
logo Ana sayfa CS-Cart Modüller Hizmetler Destek Sipariş İletişim
 Ürün almakta, satmakta çok kolay!
CS-Cart başarılı bir E-Ticaret sitesi oluşturmak için gerekli tüm özellikleri ve fonksiyonları size sunuyor.

CS-Cart Ömür boyu lisans ücreti SADECE: 11.600,00 TL
 
Domain siparişi için tıklayın   Web hosting paketlerimiz için tıklayın   SSL sertifika siparişi için tıklayın   Ücretli CS-Cart modüllerimiz için tıklayın
Soru/Cevap 
Soru/Cevap veri tabanında ara

Bu bölümde, daha önce kullanıcılarımız tarafından yaşanmış sorunları ve çözümlerini inceleyerek, olası benzer sorunlarınızı kolayca çözümleyebilirsiniz.
Aradığınız Soru/Cevap ın konu numarasını biliyorsanız, use KB-konu no yazarak bu konuyu görüntüleyebilirsiniz (örneğin. KB-1)

Soru/Cevap No: Soru/Cevap No: kb-62
Q. CS-Cart 3 blok yapısı

NOT:Bu döküman hazırlanmaktadır. Sayfayı lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz
 
CS-Cart 3 Blok yapısı
 
Bilindiği üzre CS-Cart versiyon 3 itibari ile CS-Cart blok yapısında önemli değişiklikler yapılmıştır. CS-Cart artık blok yapısında 960 Grid System adlı ızgara yapısını kullanmaktadır. 960 Grid System in resmi sitesi
 
960 Grid System da sayfa genişliği 960 PX tir ve sayfa 16 kolona bölünmüştür. Aşağıdaki resimde PEMBE renkli dikey olarak bu 16 kolonu görebilirsiniz.
 

 
CS-Cart 3 te bloklarınızı oluştururken sayfanızı bu 16 kolondan oluşturmaktasınız.
 
CS-Cart 3 blok yapısındaki değişiklikler
 
CS-cart 3 blok yapısı ile yeni özellikler olan Taşıyıcılar ve Izgaralar eklenmiştir. CS-Cart bloklar sayfanıza girip Tüm sayfalar sekmesine tıkladığınızda isimleri Üst, Orta, Alt olan 3 oluşum taşıyıcılardır ve taşıyıcılar sabittir. (taşıyıcılar sadece düzenlenebilir silinemezler)
 
Her taşıyıcı içerisinde IZGARA 16 Vb. gibi oluşumlar göreceksiniz bunlar ızgaralardır. Izgaraların sonunda gördüğünüz rakamlar o ızgaranın genişliğinin kaç kolon olduğunu belirtmektedir.
 
Bloklarınız bu gördüğünüz ızgaralar içerisinde yer almaktadır. Bloklarınızı ızgaralar içinde sürükleyip bıakarak bloğu bir ızgaradan diğer biz ızgaraya taşıyabilirsiniz. (Izgaraların yeri sürükle-bırak ile değiştirilemez ızgaralar sabittir sadece silinebilir yada yenileri eklenebilir mevcut ızgaraların yerini sürükle-bırak yöntemi ile değiştiremezsiniz).
 
Bloklarınızı düzenlemeye başlamadan önce yapmak istediğiniz sayfa yapısını hayalinizde oluşturmalısınız. Ardından öncelikle Izgaralarınızı oluşturmalı ve içerisine istediğiniz blokları yerleştirmelisiniz. Izgaralarınızı oluştururken içerisine eklemek istediğiniz blokların genişliklerini düşünerek ızgaralarına yeterli kolon sayısı vermeyi unutmayınız.

Bu sayfanın görüntülenme sayısı 3011 kez


Aramaya Dön

 
CS-Cart Modülleri Hakkımızda
Sanal Pos Modülleri Güvenlik ve Gizlilik
Teslimat ve İade
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Aras Kargo Barkod Modülü